کمک به پیشرفت درسی فرزند

کمک به پیشرفت درسی فرزند

انجام تکالیف مدرسه روش خوبی برای شرکت شما در آموزش فرزندتان است. شما از آنچه درکلاس تدریس می شود تصوری کلی پیدا می کنید و در مورد پیشرفت تحصیلی فرزندتان اطلاعاتی به دست می آورید. شاید ازشما انتظار برود فرزندتان را هدایت کرده و به او کمک کنید ولی در هر مرحله ای شاید ندانید والدین چه باید بکنند و تا کجا باید پیش بروند.

*برای تشویق تلاش های خاص برای انجام تکالیف مدرسه به طور منظم کارهای فرزندتان رابررسی کنید.تشویق صمیمانه برای: پایداری در انجام کاری دشوار، تمیز نوشتن یا حل کردن پنج مسئله ریاضی در تقویت احساس قابلیت در فرزندتان تأثیر زیادی دارد.

*بگذارید فرزندتان بداند اگر لازم باشد شما با علاقه به او کمک می کنید. اگر به مدت طولانی، از خانه دور هستید، مرتب به فرزندتان تلفن کنید.به فرزندتان که عاشق انجام تکالیف مدرسه است بگویید می تواند سوال خود را از شما بپرسد.

*اگرفرزندتان کمک خواست با هم کار کنید. اول بگذارید فرزندتان ببیند شما چطور یک مسأله یا مشکل را حل می کنید. در مورد هر مرحله حرف بزنید. بعد بگذارید فرزندتان مسأله بعدی را حل کند. اگرمعلم در کلاس از روش دیگری استفاده می کند بگذارید فرزندتان تاحد ممکن مسأله را کامل کند و سوال هایی را که نتوانست برای آن ها پاسخ بیابد برای کلاس نگه دارد. معلم ها نیاز دارند بدانند شاگردان خود چه چیزهایی را نمی فهمند.

*عادت کنید وقتی به نظر می رسد فرزندتان نمی تواند به سوالی پاسخ بدهد،به جای گردآوری جواب ها سوالاتی بپرسید که او را هدایت «چطور این طور فکر می کنی؟». «فکر می کنی چطور اتفاق افتاده؟»نچه در کلاس تدریس.«بعد باید چه کار کنی؟».سوال هایی از این قبیل باعث می شود به جای اینکه شما جواب بدهید فرزندتان یاد بگیرد به راه حل های دیگری برای حل مسأله فکرکند.

*اگرفرزندتان نمی تواند تمرین های خود را به منزل بیاورد یا تحویل بدهد با معلم او صحبت کنید. برای ارتباط با معلم روشی ابداع کنید مثلا یک یادداشت اتمام کار، همراه با بررسی کوله پشتی،که باعث می شود شما و فرزندتان بدانید چه تکالیف درسی داده شده وچه موقع باید آن ها را تحویل دهد.

*پیشنهاد کنید فرزندتان برای درس خواندن دوستی را دعوت کند. شماره تلفن دوستانی را که احساس مسئولیت می کنند برای فرزندتان جمع کنید.هیچ چیز بهتر از دوستی همسن و سال فرزندتان نمی تواند او را وادار کند یه تکلیف درسی را تا آخر انجام بدهد.اگر بیش از حد صدای خنده شنیدید فورا مداخله کنید. شما می خواهید درس خواندن خسته کننده نباشد اما نه آنقدرکه فرزندتان زیادی بازیگوشی کند.

*اگرهمه تلاش های تان بی نتیجه ماند،برای کمک به انجام تکالیف درسی کسی راخارج از افراد خانواده استخدام کنید. یک معلم خصوصی شرایط را از نبردهای خانوادگی خارج می کند. کسانی که عضو خانواده نیستند در مقابل گریه ها، فریاد ها یا بداخلاقی هابه طرز متفاوتی واکنش نشان می دهند.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*